Aktualności
Mikołaj "jerzyka" w przemyskim szpitalu
W dniu dzisiejszym w godzinach przedpołudniowych małych i większych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu odwiedził Mikołaj Fundacji "jerzyk". Orszak Mikołaja tworzyły małe i duże elfy z z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach.
Dzieci hospitalizowane na Oddziałach: Chorób dzieci i Chirurgii dziecięcej miały możliwość, wspólnie z rodzicami, posłuchać bajki o przygodach Mikołaja, piosenek o nim, a na koniec otrzymać paczki mikołajowe. Uśmiechom i radości z obu stron nie było końca.
Cieszymy się, że po czasach pandemii, możemy wspólnie z przyjaciółmi ze Szkoły w Orłach, ponownie wrócić do miłych spotkań z małymi i większymi pacjentami przemyskiego Szpitala ażeby w tych trudnych dla nich chwilach sprawić im odrobinę radości i wyzwolić na ich twarzach odrobinę uśmiechu.




Podsumowanie działalności fundacji "jerzyk" i wręczenie nagród "Rubinowego Jerzyka" za rok 2022
Wieczorem w dniu 19 listopada 2022 roku w gościnnych podwojach Hotelu accademia*** odbyło się podsumowanie działań jakie Fundacja "jerzyk" podejmowała w roku 2022 a także wręczenie nagród i wyróżnień.
Uroczystość swoją obecnością, oprócz nagrodzonych, zaszczycili darczyńcy i przyjaciele Fundacji od lat ją wspierający, a także część wykładowców, biorących udział w odbywającej się do południa, Międzynarodowej Konferencji Medycznej.
W części oficjalnej Prezes Zarządu Fundacji Artur Cieliński, omówił działania, przedsięwzięcia i trudności jakie w mijającym roku podjęła Fundacja i jakie przed nią stały. Następnie wspólnie z Przewodniczącym Rady Fundacji Tomaszem Dziumakiem wręczyli wyróżnienia i nagrody "Rubinowego jerzyka".
Tą część wieczoru swoimi występami uświetniła para taneczna ze Studio Tańca Golden Dance w Przemyślu, Wiktoria Janusz i Paweł Babiak.
Pozostałą część wieczoru przybyłym gościom, po raz pierwszy w historii Fundacji, uprzyjemniał Zespół Muzyczny "Magic".
Zarówno tancerze Wiktoria Janusz i Paweł Babiak jak i Zespół "Magic" wystąpili całkowicie bezpłatnie za co Serdecznie Dziękujemy.

Wyróżnienia 2022 rok:

osoba - Wojciech Szpak

firma - MZK Sp. z o.o. w Przemyślu


Nagroda "Rubinowy jerzyk" 2022 rok:

osoba - dr Nataliya Hrabarchuk (Ukraina)

firma - Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego s.c. w Przemyślu


Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które w 2022 roku w różnoraki sposób wspierały Fundację w podejmowanych przez nas działaniach i inicjatywach i mamy nadzieję, że również w zbliżającym się 2023 roku będziecie razem z nami.
DZIĘKUJEMY!


Międzynarodowa Konferencja Medyczna Fundacji „jerzyk”
Za nami kolejna Międzynarodowa Konferencja Medyczna Fundacji „jerzyk” „Współczesne zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci i młodzieży”, która odbyła się w dniu 19.11.2022 r. w gościnnych podwojach Hotelu accademia*** w Przemyślu. Patronat nad konferencją jak co roku objęli Starosta Przemyski Jan Pączek i Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.
Konferencją swoją obecnością zaszczycili ks. Łukasz Sowa Archidiecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Bartłomiej Barszczak Kierownik Biura Prezydenta Miasta Przemyśla, dr Teresa Adamczyk Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, dr n. med. Maciej Kuligowski Dyrektor Podkarpackiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Przemyślu, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego O/Podkarpacki, Jolanta Karpińska – Ciuba p.o. Dyrektor Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.
Liczba osób, które wzięły udział w konferencji przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Sala „Przemyska” Hotelu accademia*** wypełniła się przeszło 110 osobami mogącymi zapoznać się zarówno z systemem i metodami intensywnej rehabilitacji neurofizjologicznej – Metodą Kozyavkina jak również zagadnieniami dotyczącymi zdrowia psychicznego najmłodszych, którzy coraz częściej mają poważne problemy.
W opinii zarówno wykładowców jak i uczestników konferencji, była ona doskonale zorganizowana, a wykłady stały na wysokim i interesującym poziomie, co bardzo cieszy nas jako organizatorów, gdyż co roku staramy się sprostać kolejnym oczekiwaniom naszych gości.
Dodatkowo uczestnicy konferencji mogli obejrzeć wystawę przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Przemyślu zatytułowaną: „Mamo, ja nie chcę wojny”.
Zapraszamy ponownie za rok. Jesteśmy otwarci na propozycje tematów wykładów.
Partnerami konferencji byli: Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego w Przemyślu i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne O/Podkarpacki.
Zorganizowanie konferencji było możliwe dzięki pomocy Urzędu Miasta w Przemyślu, firm: Kurpiel Nieruchomości, Lider, Miss Stroje Ludowe, Extra Urlop, Gabinetowi Estelar, Hotelowi accademia*** oraz darczyńcy, który prosił o anonimowość.
Dziękujemy Wszystkim za okazaną pomoc.




Fundacja ”jerzyk” ponownie wspiera oddziały dziecięce Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Epidemia wirusa SARS-CoV-2 zwana potocznie koronawirusem, rozprzestrzenia się w naszym kraju w dalszym ciągu i jak na razie nie ma zamiaru ustąpić. Szpitale w Polsce i personel medyczny cały czas dzielnie z nią walczą i w związku z tym nadal potrzebują materiałów ochrony osobistej, ale też i innych niezbędnych środków czy urządzeń. Szczególnie ważne jest to na Oddziałach gdzie leczeni są mali pacjenci. Fundacja "jerzyk", mimo iż sama boryka się z trudnościami m.in. finansowymi, mając to wszystko na względzie postanowiła zorganizować zbiórkę aby wspomóc Przemyski Szpital a w szczególności Oddziały, na których leczone są dzieci i młodzież. W związku z tym po ustaleniu potrzeb wskazanych przez Kierowników Oddziałów postanowiliśmy przekazać Szpitalowi Wojewódzkiemu w Przemyślu poniższe produkty:

- pulsoksymetr MD300M ped, neo
- czujnik SpO2 - 2 szt. (z adapterem SpO2 do pulsoksymetru Nellcor)
- resuscytator AMBU SPUR II - 1 szt.
- koce dziecinne – 13 szt.
- podajnik 3-komorowy na rękawiczki – 5 szt.
- rękawiczki nitrylowe - 600 szt.
- przyłbica ochronna - 10 szt.
- czajnik elektryczny – 2 szt.
- pieluchy Pampers – 9 op. po 43 szt.
- maseczki dla dzieci – 100 szt.

Łączna wartość darowizny wynosi 3.487,22 zł.

Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy chociaż częściowo wesprzeć Oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu na których leczeni są mali pacjenci.


Zdjęcia: Szpital Wojewódzki w Przemyślu

”jERZYK”-owi z pomocą
Przemyscy więziennicy przekazali maseczki ochronne oraz gry edukacyjne Fundacji „jerzyk” w Przemyślu. A to wszystko w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

Mjr Arkadiusz Skafiriak, dyrektor Zakładu Karnego w Przemyślu 2 czerwca przekazał na ręce Prezesa Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” maseczki ochronne, które zostały uszyte, przez więźniów zakładu, z materiału własnego fundacji. Będą je nosili mali podopieczni fundacji i mali pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.

Wraz z maseczkami do dzieciaków powędrowały gry dydaktyczne, zakupione ze zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez funkcjonariuszy jednostki. Zebrane środki pozwolą na zakup materiałów do zajęć logopedycznych. Posłużą one dzieciom do zdobywania i poszerzania wiedzy o otaczającym świecie, uatrakcyjnią ćwiczenia koncentracji oraz poprawnej wymowy.

Dziękujemy za okazane serce i pomoc.

zdjęcia: szer. Joanna Mendygral

Działania Fundacji w czasach pandemii wirusa SARS-CoV-2
Pandemia wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się w naszym kraju w coraz większym tempie. Szpitale w Polsce najbardziej w chwili obecnej potrzebują materiałów ochrony osobistej, aby maksymalnie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Szczególnie ważne jest to na Oddziałach gdzie leczeni są mali pacjenci. Chodzi o dzieci, a dokładniej dzieci chore które swoje dzieciństwo zamiast spędzać na placach zabawach, boiskach, czy po prostu w domach grając całymi dniami na komputerze (co kto lubi) już od najmłodszych lat spędzają przykute do łóżek szpitalnych a zamiast koleżanek i kolegów towarzyszą im lekarze i pielęgniarki. Właśnie pomocą tym najmłodszym od wielu lat zajmuje się nasza Fundacja. Tym razem ”jerzyk” ruszył na pomoc nie tylko dzieciom ale również tym którzy w pocie czoła, nie zważając na swoje własne zdrowie niosą tym dzieciom pomoc. Mowa tu oczywiście o całym personelu medycznym szpitala który ostatnimi czasy we wspaniały sposób udowadnia że ich praca to tak naprawdę powołanie. To właśnie do takich osób jak oni nawiązuje stare już powiedzenie "nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny". To właśnie oni stanowią awangardę która jako pierwsza staje do walki z wszelkimi chorobami czyhającymi na najmłodszych. Zawsze bez słowa skargi, często bez słowa podziękowania. W tym momencie Oni wszyscy, potrzebują naszej pomocy.
W dniu 21.04.2020 roku, Fundacja "jerzyk" przekazała Szpitalowi Wojewódzkiemu w Przemyślu poniższe produkty:

- oliwka 60 szt. x 300 ml.
- antybakteryjne mydło w płynie 21 szt. x 1 L.
- krem ochronny dla dzieci 24 szt. x 150 ml.
- puder dla dzieci 24 szt. x 100 g.
- płyn do kąpieli dla dzieci 12 szt. x 1 L.
- chusteczki nawilżane dla dzieci 24 op. x 70 szt.
- Pampersy 48 op. x 43 szt.
- maseczki bawełniane 300 szt.
- przyłbica ochronna 1 szt.
- rękawiczki nitrylowe 200 szt.

Łączna wartość darowizny wyniosła 3.505,47 zł.

Fundacja ”jerzyk” sama teraz boryka się z problemami finansowymi, gdyż nie ma możliwości pozyskiwania środków na swoją działalność, pomimo to cieszymy się, że w ten sposób możemy chociaż częściowo wesprzeć Oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu na których leczeni są mali pacjenci.

www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiadomosci/31008/darczyncy-wspomagaja-przemyski-szpital-wojewodzki



22.04.2020 r.

Kolejny Mikołaj Fundacji ”jerzyk” odwiedził dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Uśmiech i radość na chwilę pozwoliły dzieciom z przemyskiego szpitala zapomnieć o chorobie i cierpieniu. W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia Oddział Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu odwiedził Orszak Świętego Mikołaja! Zaproszeni przez Fundację ”jerzyk” wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz ze Szkoły Podstawowej w Drohojowie wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie pt. "Mikołajkowa przemiana". Na oddziale dziecięcym naszego szpitala trwał rozgardiasz od samego rana. Bardzo ciepło przywitał nas personel medyczny. Radość na wszystkich buziach zawitała wraz z pojawieniem się elfów, reniferów, różnych postaci z bajek i Mikołaja, który miał ze sobą worek pełen prezentów. List do Mikołaja z prośba o prezenty w imieniu dzieci napisała Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk". Prezenty dostali wszyscy mali pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. To już nasze siódme z rzędu wspólne charytatywne Mikołajki, które zawsze z chęcią organizujemy.

Dziękujemy wszystkim wspaniałym wolontariuszom i ich nie mniej wspaniałym opiekunom.



08.12.2017 r.

Mikołaj Fundacji ”jerzyk” już tradycyjnie odwiedził chore dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Stałym działaniem Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” jest organizowanie ”Mikołaja” dla małych pacjentów ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. W tym roku Św. Mikołaj odwiedził małych pacjentów w dniu 5 grudnia 2016 r. . Już po raz kolejny przy organizacji tej uroczystości Fundacja ”jerzyk” skorzystała z pomocy wspaniałej młodzieży i dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, którzy przygotowali dla dzieci przebywających w Szpitalu przepiękne przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”, które zostało wystawione w świetlicy Oddziału Pediatrii Licznie zgromadzona publiczność z kilku szpitalnych oddziałów, jak i personel medyczny z zachwytem przyjęli występ młodych aktorów. Występ zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.
Po przedstawieniu, dzieci przebywające na leczeniu w przemyskiej placówce, odwiedził Św. Mikołaj Fundacji „jerzyk”, który wszystkim, zarówno tym małym jak i tym większym pacjentom wręczył ufundowane przez Fundację paczki mikołajowe.
Dzieci były szczęśliwe i zadowolone z otrzymanych upominków a na ich buziach zagościł tak potrzebny w walce z chorobą, uśmiech.
Również młodzi wolontariusze, którzy przygotowali program artystyczny byli bardzo szczęśliwi, że mogli wystąpić dla swoich chorych rówieśników i w ten sposób pomóc im w przetrwaniu tego nieprzyjemnego, ze względu na chorobę, okresu w ich życiu. Opiekujące się nimi nauczycielki podkreślały jak ważne było to dla ich uczniów móc wziąć udział w tym przedsięwzięciu i jak dzieci przeżywały swój występ.
Dodatkowo jak co roku młodzież z Orłów przyozdobiła Oddziały Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej kolorowymi świątecznymi dekoracjami, które sama wykonała.
W tym miejscu Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” chciałaby serdecznie podziękować młodym wolontariuszom z Zespół Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach za przygotowanie i wystawienie programu artystycznego, który wzbogacił rozdanie prezentów mikołajkowych małym pacjentom Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.






FOTO: Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego w Orłach

06.12.2016 r.

Jasełka dla chorych dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu i dzieci z OREW-u w Przemyślu
Dzięki inicjatywie Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” i współpracy z młodzieżą z Zespołu Szkół w Stubnie w dniu 18.12.2014 r. udało się zorganizować kolejną imprezę dla chorych dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Młodzież Gimnazjum w Stubnie przygotowała dla małych pacjentów przebywających w Szpitalu, Jasełka połączone ze śpiewaniem kolęd. Zostały one wystawione w świetlicy Oddziału Pediatrii. Licznie zgromadzona publiczność z kilku szpitalnych oddziałów, rodzice, jak i personel medyczny z zadowoleniem przyjęli występ młodych aktorów. Po występie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy, które wprowadziły na Oddziale świąteczny nastrój. Zarówno dzieci jak i ich rodzice byli szczęśliwi i zadowoleni z kolejnego przedsięwzięcia Fundacji, które chociaż na chwilę pozwoliło zapomnieć małym pacjentom o ich chorobach.
Również młodzi wolontariusze ze Stubna byli bardzo zadowoleni, że mogli wystąpić dla swoich chorych rówieśników i w ten sposób pomóc im w przetrwaniu tego nieprzyjemnego, ze względu na chorobę, okresu w ich życiu.

Biorąc pod uwagę profesjonalizm Jasełek wystawionych przez uczniów Gimnazjum w Stubnie dla małych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu oraz ich wielkie zaangażowanie i chęć uprzyjemniania czasu swoim chorym rówieśnikom, Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” postanowiła jeszcze raz skorzystać z ich uprzejmości i pod koniec stycznia 2015 roku zaprosiła ich do występu przed dziećmi i młodzieżą z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Przemyślu. I tym razem występ uczniów ze Stubna stał na wysokim poziomie i przyniósł wiele radości podopiecznym Ośrodka.

W tym miejscu Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” chciałaby bardzo serdecznie podziękować młodzieży z Zespołu Szkół w Stubnie i ich opiekunowi i dyrekcji za przygotowanie i wystawienie Jasełek.

30.01.2015 r.

Mikołaj Fundacji ”jerzyk” odwiedził chore dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” pamiętając zarówno o małych jak i trochę większych pacjentach Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu w dniu 05.12.2014 r. zorganizowała dla nich ”Mikołaja”.
Już po raz kolejny tą uroczystość Fundacja ”jerzyk” zorganizowała wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Drohojowie. Młodzież tej placówki przygotowały dla dzieci przebywających w Szpitalu przedstawienie słowno - muzyczne, które zostało wystawione w świetlicy Oddziału Pediatrii. Bardzo licznie zgromadzona publiczność z kilku szpitalnych oddziałów, rodzice, jak i personel medyczny z zachwytem przyjęli występ młodych aktorów. Po przedstawieniu, dzieci przebywające na leczeniu w przemyskiej placówce, odwiedził Święty Mikołaj Fundacji „jerzyk”, który wszystkim, małym oraz tym większym pacjentom szpitala, wręczył ufundowane przez Fundację paczki mikołajowe. Mikołaj nie zapomniał też o dzieciach, które ze względu na stan zdrowia nie mogły przybyć do Świetlicy i uczestniczyć we wspólnej zabawie, odwiedzając je w ich salach.
Dzieci były szczęśliwe i zadowolone z otrzymanych upominków a na ich buziach zagościł tak potrzebny w walce z chorobą, uśmiech.
Również młodzi wolontariusze, którzy już od kilku lat współpracują z Fundacja ”jerzyk” i przygotowują różnorodne programy artystyczne byli bardzo szczęśliwi, że mogli wystąpić dla swoich chorych rówieśników i w ten sposób pomóc im w przetrwaniu tego nieprzyjemnego, ze względu na chorobę, okresu w ich życiu.
W tym miejscu Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” chciałaby bardzo podziękować młodzieży z Zespołu Szkół w Drohojowie i ich opiekunom za przygotowanie i wystawienie programu artystycznego, który wzbogacił rozdanie prezentów mikołajkowych małym pacjentom Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Jednocześnie Fundacja ma nadzieję, że ich oddanie sprawie jak i zachowanie zostaną zauważone i docenione przez Dyrekcję placówki, gdyż wyznając słowa Ojca Świętego Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."


06.12.2014 r.

”Pszczółka Maja”
W dniu 23.10.2014 r. już po raz kolejny Fundacja ”jerzyk” postanowiła sprawić przyjemność i radość dzieciom i młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego w Przemyślu i wspólnie z opiekunami zaprosiła je do Kina Centrum Kulturalnego w Przemyślu na bajkę ”Pszczółka Maja”. Trzydziestu wychowanków OREWU wraz z opiekunami miało możliwość nie tylko miło i beztrosko spędzić czas, ale też obejrzeć bardzo sympatyczną opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata w zupełnie nowej odsłonie, której nowe przygody to potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Podobnie było i w przypadku zaproszonych przez nas gości, dla których wyjazd do kina był sporym wydarzeniem i wspaniałą przygodą.
Fundacji ”jerzyk” jest bardzo miło, że swoim działaniem mogła wywołać uśmiech na twarzy podopiecznych OREW – u i zapewnia, że w dalszym ciągu będzie do tego dążyć.

24.10.2014 r.

Fundacja ”jerzyk” na Dzień Dziecka dla chorych dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” mimo usunięcia jej w styczniu br. przez Dyrekcję z pomieszczeń w Szpitalu Wojewódzkim, po raz kolejny nie zapomniała o małych pacjentach tego Szpitala. Tym razem z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w dniu 30.05.2014 r., Fundacja ”jerzyk” wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Drohojowie zaprosiła chore dzieci z Oddziałów Dziecięcego, Chirurgii Dziecięcej i Laryngologicznego w świat bajki ”Kot w butach”. Bajka przygotowana przez młodzież z ZS w Drohojowie została z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dzień wcześniej rodzice uczniów zamontowali, w świetlicy szpitalnej, misternie przygotowane piękne dekoracje, które przeniosły wszystkich w bajkowy świat. Występujący w przedstawieniu uczniowie przygotowali stosowne kostiumy, fachową charakteryzację i należyty podkład muzyczny. Występ młodych artystów (bo tak ich trzeba nazwać) spotkał się z wielkim entuzjazmem i ciepłym przyjęciem zgromadzonych dzieci, rodziców i personelu medycznego a uśmiechom i radości nie było końca. Po występie wszyscy mali pacjenci (także Ci którzy ze względów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w spektaklu) otrzymali od Fundacji ”jerzyk” słodkie upominki.
Według zapewnień prezesa Fundacji ”jerzyk” Artura Cielińskiego, fundacja, mimo nie zawsze sprzyjającego klimatu ze strony Dyrekcji, nie zamierza zapominać o małych pacjentach Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu i w przyszłości będzie podejmować kolejne akcje i przedsięwzięcia na ich rzecz.



05.06.2014 r.

Akcja Krwiodawcza Fundacji „jerzyk” - „ODDAJ KREW NA WIOSNĘ” – inną formą spędzenia pierwszego dnia wiosny tzw. „Dnia wagarowicza”
Nasza Fundacja wspólnie z klubami krwiodawczymi działającymi przy I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu; II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu oraz Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, postanowiła zachęcić młodzież z tych szkół do pożytecznego spędzenia pierwszego dnia wiosny, potocznie przez uczniów zwanego „Dniem wagarowicza”. Oddając w tym dniu krew dla potrzebujących, chcieliśmy wspólnie z uczniami z tych szkół ale także innymi osobami, które wsparły naszą akcję, pokazać że młodzież potrafi w sposób sensowny i odpowiedzialny spędzić to „Święto Wolności”.
Odzew krwiodawców przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W tym dniu w Terenowym Oddziałem Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przemyślu stawiło się 78 osób, chętnych wspomóc potrzebujących tym bezcennym darem. Po niezbędnych badaniach do oddania krwi zakwalifikowanych zostało 68 osób, co pozwoliło nam zebrać łącznie 30,6 litra tak niejednokrotnie potrzebnej krwi. W akcji oczywiście wzięli też udział członkowie Zarządu Fundacji „jerzyk”.
Tak liczny udział młodzieży w naszej akcji pokazuje, że taka forma spędzania przez nią „Dnia Wagarowicza”, mimo jej prawa w tym dniu do młodzieńczej fantazji i „odrobiny szaleństwa’, znajduje jej akceptację a jednocześnie świadczy, że mamy odpowiedzialną, wrażliwą na sprawy ludzkie i skłonną do bezinteresownego działania na rzecz innych młodzież. Chwała jej za to i dziękujemy. Dlatego też zamierzamy kontynuować tego typu akcje także przy innych okazjach, gdyż dając krew dajesz życie.




27.03.2014 r.

Mikołaj Fundacji ”jerzyk” odwiedził chore dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Już po raz kolejny Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” zorganizowała w dniu 05.12.2013 r. ”Mikołaja” dla małych pacjentów ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Już po raz drugi przy organizacji tej uroczystości Fundacja ”jerzyk” skorzystała z pomocy wspaniałej młodzieży z Zespołu Szkół w Drohojowie ale też i gościnnie dzieci z Zespół Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, które przygotowały dla dzieci przebywających w Szpitalu przepiękne przedstawienie słowno - muzyczne, które zostało wystawione w świetlicy Oddziału Pediatrii Licznie zgromadzona publiczność z kilku szpitalnych oddziałów, jak i personel medyczny entuzjastycznie przyjęli występ młodych aktorów.
Po przedstawieniu, dzieci przebywające na leczeniu w przemyskiej placówce, odwiedził Święty Mikołaj Fundacji „jerzyk”, który wszystkim, małym i tym większym pacjentom szpitala, wręczył ufundowane przez Fundację paczki mikołajowe wraz z maskotkami przygotowanymi przez jedną z działających na terenie miasta świetlic młodzieżowych.
Dzieci były szczęśliwe i zadowolone z otrzymanych upominków a na ich buziach zagościł tak potrzebny w walce z chorobą, uśmiech.
Również mali wolontariusze, którzy przygotowali program artystyczny byli bardzo szczęśliwi, że mogli wystąpić dla swoich chorych rówieśników i w ten sposób pomóc im w przetrwaniu tego nieprzyjemnego, ze względu na chorobę, okresu w ich życiu. Opiekujące się nimi nauczycielki podkreślały jak ważne było to dla ich uczniów móc wziąć udział w tym przedsięwzięciu i jak dzieci przeżywały swój występ.
W tym miejscu Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” chciałaby bardzo podziękować młodzieży z Zespołu Szkół w Drohojowie i dzieciom z Zespół Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach za przygotowanie i wystawienie programu artystycznego, który wzbogacił rozdanie prezentów mikołajkowych małym pacjentom Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu i liczy, że ich zaangażowanie i postawa zostaną zauważone i docenione (co nie zawsze miało miejsce) przez Dyrekcję placówki, wyznając zasadę Andrzeja Frycza Modrzewskiego ”...Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...”.


06.12.2013 r.

Bieszczadzkie lato z książką – Przyłapani na czytaniu – prezes naszej Fundacji
Już po raz trzeci Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK było współorganizatorem Bieszczadzkiego lata z książką. Impreza, która ma na celu promocję czytelnictwa oraz kultury literackiej w regionie Podkarpacia odbyła się w dniu 08.06.2013 r.. W sytuacji malejącego zainteresowania książką i literaturą działania tego typu mają wyjątkowe znaczenie. Bieszczadzkie lato z książką to święto tych, którzy kochają książki, ale także sposób na zdobywanie nowych czytelników. Przyłapani na czytaniu – to bardzo ciekawa część Bieszczadzkiego lata z książką. Polegała ona - najkrócej mówiąc - na tym, że znani mieszkańcy naszego miasta i przybyli goście czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Wśród czytających znaleźli się m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder i Wojciech Błachowicz, poseł na sejm RP Marek Rząsa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Jan Bartmiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Wiesław Morawski, dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska, szef wydawnictwa Bosz Bogdan Szymanik. W gronie „przyłapanych na czytaniu” znalazł się również prezes naszej Fundacji Artur Cieliński, który zgromadzonym na Rynku miłośnikom książek, czytał fragmenty swojej ulubionej ksiązki Erica Emanuela Schmitta „ Oskar i Pani Róża”. Wybór tej właśnie książki był dla mnie stosunkowo prosty – powiedział Artur Cieliński. Nie wyobrażałem sobie ażebym mógł zaprezentować inną książkę mimo, że opowiada ona o ostatnich dniach życia chorego na nowotwór dziesięcioletniego Oskara gdyż uważam iż dzięki powieści Schmitta możemy poznać takie pojęcia jak strach, ból, smutek ale zarazem miłość, nadzieja, rodzina, wiara. Według mnie książkę tę nie tylko czyta się jednym tchem ale tak naprawdę to ją się przeżywa razem z jej bohaterami – podsumował prezes naszej Fundacji.
11.06.2013 r.

Dzień Dziecka dla chorych dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Kolejnym przedsięwzięciem Fundacji ”jerzyk” organizowanym z okazji Dnia Dziecka było zorganizowanie w dniu 05.06.2013 r. ”Dnia Dziecka” dla małych pacjentów ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Tym razem atrakcją przygotowaną dla małych pacjentów był występ zaprzyjaźnionego z Fundacją, Teatru Bazyl Art, który zaprezentował im wariacje balonowe (tworzenie z balonów różnych zwierząt, postaci czy przedmiotów), świat baniek mydlanych oraz strzelanie do celu z „kosmicznego blastera”, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Jak zwykle występ artystów teatru spotkał się z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem dzieci a śmiechom i radości nie było końca. Po występie mali pacjenci otrzymali od naszej fundacji upominki.
08.06.2013 r.

Akcja krwiodawcza „Kropla Nadziei” – inną formą uczczenia Dnia Dziecka
Nasza Fundacja wspólnie z klubami krwiodawczymi: przy I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu i Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu postanowiła uczcić Dzień Dziecka trochę inaczej niż zazwyczaj. W tym dniu we współpracy z Terenowym Oddziałem Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przemyślu zorganizowaliśmy akcje honorowego oddawania krwi. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Do oddania krwi zgłosiło się 25 osób, m.in. prezes naszej Fundacji Artur Cieliński, członek Zarządu Maria Cielińska, przewodniczący Rady Fundacji Tomasz Dziumak oraz młodzież ze wspomnianych szkół i przyjaciele Fundacji. Uważamy, że taki sposób uczczenia Dnia Dziecka jest jak najbardziej wskazany i pożyteczny dlatego zamierzamy kontynuować tego typu akcje także przy innych okazjach gdyż dając krew dajesz życie.


03.06.2013 r.

Wyjazd do teatru upominkiem Fundacji dla wychowanków OREW-u z okazji Dnia Dziecka
W dniu 28.05.2013 r. już po raz kolejny dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Przemyślu, otrzymały od naszej Fundacji prezent, tym razem z okazji Dnia Dziecka. Prezentem tym było zaproszenie do Centrum Kultury i Nauki ”ZAMEK” w Przemyślu, które powróciło już do swojej głównej siedziby na Zamku Kazimierzowskim, na bajkę „Murzynek Mambo czyli początek cywilizacji białego człowieka” w wykonaniu aktorów Sceny Komediowej PCKiN ZAMEK. Na spotkanie z bohaterami bajki udało się trzydziestu jeden wychowanków OREWU wraz z opiekunami. Dzięki temu upominkowi mieli oni możliwość miło i przyjemnie spędzić czas, a wyprawa do teatru była dla wychowanków OREW-u sporym wydarzeniem i mamy nadzieję, że dostarczyła im wielu pozytywnych emocji i przeżyć.
01.06.2013 r.

Mikołaj Fundacji odwiedził chore dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
Kolejnym przedsięwzięciem Fundacji ”jerzyk” było zorganizowanie w dniu 06.12.2012 r. ”Mikołajek” dla małych pacjentów ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Tym razem przy organizacji tej uroczystości Fundacja ”jerzyk” skorzystała też z pomocy wspaniałej młodzieży z Gimnazjum w Drohojewie. Uczniowie z tegoż Gimnazjum przygotowali dla dzieci przebywających w Szpitalu przepiękne przedstawienie teatralne ”Królewna Śnieżka”, które zostało wystawione na holu Oddziału Pediatrii gdyż profesjonalnie przygotowane do przedstawienia dekoracje nie zmieściłyby się w szpitalnej świetlicy, nie mówiąc już o licznie zgromadzonej publiczności z kilku szpitalnych oddziałów, która entuzjastycznie przyjęła występ młodych aktorów.
Zakończenie przedstawienia nie stanowiło końca atrakcji dla dzieci przebywających na leczeniu, gdyż okazało się że odwiedził ich jeszcze Święty Mikołaj, który wszystkim, tym odważnym i tym, które trochę się bały Pana z brodą, małym pacjentom szpitala, wręczył ufundowane przez Fundację paczki mikołajowe.
Zaznaczyć trzeba też, że na dwa dni przed wizytą Świętego Mikołaja, Oddział Pediatrii, Chirurgii Dziecięcej i sale dla dzieci na Oddziale Laryngologicznym, zostały odświętnie przybrane ozdobami wykonanymi przez młodzież z Gimnazjum w Drohojowie. Kolorowe gwiazdki, choinki, łańcuchy i wycinanki świąteczne spowodowały, że miejsca te stały się magicznie kolorowe, wesołe i bardziej przytulne, co chociaż w jakimś stopniu powinno uprzyjemnić chorym dzieciom, pobyt w Szpitalu w okresie Świąt. O estetyce i urodzie ozdób zdobiących oddziały świadczyć mogą słowa jednej z Pań pielęgniarek, która stwierdziła, że od 35 lat kiedy pracuje w Szpitalu oddziały nie były tak kolorowo i wesoło przybrane.






07.12.2012 r.

Wolontariuszki z ZSEiO w Przemyślu
Od Marca 2012r. do grona naszych wolontariuszek dołączyło dziewięć dziewczyn z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu realizujących ogólnopolski projekt Szkoła z Klasą 2.0 pod nazwą „Aktywny obywatel w działaniu”. Jak wszystko się zaczęło?
Otóż, z pośród wszystkich, ponad 200, zarejestrowanych w naszym mieście organizacji pozarządowych wybrały właśnie naszą Fundację. Jak później opowiadały nie sądziły, że jeden e-mail wystarczy, aby skontaktować się z samym Panem Arturem Cielińskim. 13 dnia tego samego miesiąca odbyło się pierwsze spotkanie, na którym dziewczyny zostały wdrożone w życie fundacji. Odwiedziły nasz punkt na Oddziale Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu na Monte Casino w Przemyślu. Długo rozmawiały z fundatorem, a zarazem prezesem Fundacji o historii fundacji, o tym jak wygląda jej prowadzenie, pozyskiwanie środków i plany na kolejne miesiące. „Nie spodziewałyśmy się, że spotkamy tak miłą, ciepłą i sympatyczną osobę jaką jest Pan Artur” – mówi jedna z wolontariuszek. ”Zostałyśmy bardzo mile zaskoczone jego podejściem oraz zaangażowaniem” - dodaje. Już od samego początku współpraca bardzo dobrze się układała - dziewczyny były chętne do pomocy o każdej porze dnia i nocy, jeden telefon czy email wystarczył, aby się zorganizowały i w czymś pomogły, m.in. w organizacji naszego pierwszego koncertu. Podzielone na grupy wykonywały różne zadania: sprzedawały cegiełki za gadżety z logiem fundacji, rozdawały przy wejściu opaski wstępu oraz sprzedawały bilety. Były również świadkami rehabilitacji naszego podopiecznego Adasia cierpiącego na rozszczep kręgosłupa. Całokształt współpracy z naszą fundacją przedstawiły na szkolnym festiwalu projektów, który odbył się 5 czerwca br. Będą również reprezentować naszą Fundację na Ogólnopolskiej Gali wszystkich realizowanych projektów Szkoły z Klasą 2.0, która odbędzie się dnia 22 Czerwca w Centrum Nauki Kopernik.


Bardzo serdecznie dziękujemy za ich ciężką pracę i miejmy nadzieję, że kolejne miesiące będą równie owocne, jak te, które mamy już za sobą.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie zapraszamy na stronę internetową:
www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero
10.06.2012 r.

Nasza Fundacja zabrała dzieci do kina
W dniu 08.09.2011 r. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” zorganizowała kolejną akcję mającą na celu sprawienie przyjemności i uprzyjemnienie losu dzieciom dotkniętym chorobą. Akcja polegała na zaproszeniu i pokryciu kosztów biletów dla 21 wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego w Przemyślu do Kina Centrum w Przemyślu na projekcję filmu „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Pobyt w kinie, jak i sam film były dla dzieci dużym przeżyciem i atrakcją. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu zamierza organizować takie akcje cyklicznie.
Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego w Przemyślu Beata Gumienny stwierdziła:
- Sama wyprawa do kina była dla Nas wielkim wydarzeniem, a uczestnictwo w życiu Puchatka i jego przyjaciół dostarczyło nam wielu pozytywnych emocji i przeżyć. Takie niecodzienne przygody są Nam bardzo potrzebne, dzięki nim istniejemy w społeczeństwie i uczymy się być aktywnymi odbiorcami kultury.
Wychowankowie Ośrodka – Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Przemyślu, serdecznie dziękują Panu Arturowi Cielińskiemu i Fundacji „jerzyk” za zaproszenie do kina na film „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.
09.09.2011 r.

Pięciomiesięczny Marcinek objęty naszym wolontariatem
W dniu 31.08.2011 r. nasza Fundacja podpisała kolejne porozumienie wolontariatu dotyczące rehabilitacji dzieci. Tym razem naszą rehabilitacją objęty został pięciomiesięczny Marcin, a jego rehabilitacji podjęła się kolejna zaprzyjaźniona i współpracująca z naszą Fundacją rehabilitantka, Pani mgr Agnieszka Schabowska. Rehabilitacja prowadzona będzie bezpłatnie, a Fundacja zwróci jej tylko koszty dojazdu do małego pacjenta.
Jeszcze w tym roku nasza Fundacja zamierza objąć rehabilitacją kolejne chore dziecko.
01.09.2011 r.

Nasza Fundacja zakupiła i przekazała spirometr Oddziałowi Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu

Spirometr

W dniu 02.08. 2011 r. prezes naszej Fundacji Artur Cieliński , przekazał na ręce Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu Pana Janusza Hamryszczaka i Ordynatora Oddziału Pediatrii dr Henryka Kluza zakupiony za 6.400 zł spirometr Alpha 6000 wraz ze 140 ustnikami (wartość detaliczna takiego zestawu to ok.8.000 zł).

Pieniądze na zakup aparatu pochodziły od sponsorów, zbierano je także podczas "Dnia otwartego” fundacji, któremu patronowała małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska oraz ze środków własnych Fundacji.
Prezes naszej Fundacji jest bardzo zadowolony, że w tak krótkim czasie udało się zebrać potrzebną kwotę, za co dziękuje wszystkim osobom, które się do tego faktu przyczyniły.

Z otrzymania spirometru bardzo ucieszył się Ordynator Oddziału Pediatrii dr n. med. Henryk Kluz, który stwierdził: „… To nowoczesne, bardzo potrzebne nam urządzenie, które będzie wykorzystywane w codziennej diagnostyce chorób płuc u dzieci. Pozwoli ono znacząco przyśpieszyć diagnostykę chorych dzieci. Cieszymy się z jego otrzymania i ze współpracy z Fundacją „jerzyk” …”.

W tym miejscu należało by zaznaczyć, że od czerwca br. działa na Oddziale punkt Fundacji, z którego tłumnie korzystają mali pacjenci.


Fundacja jerzyk rozpoczeła działania w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu
01.06.2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie punktu Fundacji "jerzyk" na Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Wzięli w nim udział m.in.: poseł Piotr Tomański, starosta Jan Pączek, Ordynator Oddziału dr. Henryk Kluz, dyrektor banku PKO BP S.A. Krystyna Ewa Ciszewska, Dyrektor Multibanku Paweł Klecha, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu - Bogusława Pieczyńska.

Podczas otwarcia dzieci z przemyskiego Szpitala zabawiali wolontariusze Centrum Wolontariatu przy TPPiR i Fundacji i wystawiona została sztuka "Pchła szachrajka". Z okazji Dnia Dziecka wszyscy mali podopieczni Szpitala dostali paczki ufundowane przez naszą Fundację.

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie naszego punktu gdzie już od teraz dzieci mogą wypożyczyć sobie gry elektroniczne, przenośne odtwarzacze DVD, odtwarzacze CD, audiobooki, książki, puzzle, gry i inne ciekawe rzeczy, które mają za zadanie umilić im pobyt w szpitalu.

Serdecznie dziękujemy sponsorom dzięki, którym mogliśmy zrealizować nasze przedsięwzięcie: Multibank Oddział w Przemyślu i PKO BP S.A. Oddział w Przemyślu i ich Dyrektorom Panu Pawłowi Klecha i Pani Krystynie Ewie Ciszewskiej.

  


Przemyska "Garderoba" zagrała na rzecz Fundacji "jerzyk"
03.02.2011 r. w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu o godz. 10.00 i 12.00 dla dzieci i młodzieży z przemyskich szkół wystąpiła działająca w CK Grupa Teatralna "Garderoba II".
Zespół pokazał dwa spektakle - "Pchła Szachrajka" wg Jana Brzechwy i "Parady" wg Jana Potockiego. Oba wyreżyserowała Barbara Płocica, instruktor teatralny CK.

Pieniędzmi ze sprzedaży biletów (202 zł) zespół wspomógł przemyską Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk".
Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie

Artur Cieliński
Prezes Fundacji "jerzyk"
20.02.2011 r.

Zbiórka dla Fabiana Girskiego
- Na początku grudnia 2010 r. odbyła się zbiórka zorganizowana przez Fundację „jerzyk” mająca na celu wsparcie chorującego na nowotwór Fabiana Girskiego. Chłopczyk miał niecały rok, gdy zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy żuchwy. Czterolatek potrzebuje obecnie rekonstrukcji żuchwy, której fragment musiano usunąć wraz z guzem nowotworowym. Bez tej operacji twarz Fabiana nie będzie mogła rozwijać się prawidłowo i może dojść do zniekształceń.

Fundacja przeprowadziła zbiórkę wspólnie z Samorządami Szkolnymi 5 przemyskich szkół:
- I Liceum Ogólnokształcące – dyr. Tomasz Dziumak
- Zespół Szkół Ekonomicznych – dyr. Adam Winiarski
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 – dyr. Piotr Pipka
- Zespół Szkół Informatycznych i Mechatronicznych – dyr. Jolanta Borowiec
- Niepubliczne Gimnazjum im. Heleny Modrzejewskiej – dyr. Elżbieta Toboła

Serdeczne podziękowania składamy uczniom ze szkół, którzy zaangażowali się w zbiórkę na ten szczytny cel:

- I Liceum Ogólnokształcące: Monika Ryznar, Karolina Sowa
- Zespół Szkół Ekonomicznych: Anna Podolska, Martyna Mazur, Paulina Pomykalska, Katarzyna Iwachów, Róża Kinasz, Marek Pawłowski, Daniel Domin,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2: Anna Mandryk, Oksana Bocyk, Anna Kowal
- Zespół Szkół Informatycznych i Mechatronicznych: Magdalena Korzeniecka, Monika Szczypek, Rafał Szymczyszyn, Grzegorz Kierepka
- Niepubliczne Gimnazjum im. Heleny Modrzejewskiej

Zbiórka przebiegła z wielkim zaangażowaniem i ofiarnością dzieci i młodzieży.
Dodatkowo mieliśmy wpłatę od osoby prywatnej.

Łącznie udało się zebrać kwotę 1.556,98 zł

Oprócz tego, Fundacja kupiła Fabianowi w prezencie maskotkę jeżyka (nie mamy na razie naszej), zabawkę w postaci toru samochodowego i wspólnie z właścicielką Centrum Rozrywki „Figiel” Iwoną Śliwa ufundowała mu karnet 10 godzinnych wejść do Centrum (to najbardziej ucieszyło zarówno Fabiana jak i rodziców). Wszystkie te prezenty wręczyliśmy Fabianowi i jego rodzicom w Centrum Rozrywki „Figiel”. Pieniądze przekazaliśmy na konto Fabiana w Towarzystwie Walki z Kalectwem w Przemyślu.

Wszystkim darczyńcom, dyrektorom szkół i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i zrozumiecie.
07.01.2011 r.

Wywiad z prezesem naszej fundacji w przemyskim serwisie regionalnym
W przemyskim serwisie regionalnym Przemyskie.info znajdującym się pod adresem http://przemyskie.info został zamieszczony wywiad z prezesem naszej fundacji Panem Arturem Cielińskim, założycielem i pomysłodawcą naszej fundacji. http://przemyskie.info/index.php?strona=12&id=694
07.01.2011 r.

Z nowy rokiem rusza nasza strona internetowa...
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu w naszą sprawę firmy Aurora z Przemyśla zajmującej się tworzeniem serwisów internetowych oraz reklama w internecie, ruszyła nasza strona internetowa www.fundacjajerzyk.pl. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc przy realizacji tego projektu i liczymy na dalsze wsparcie firmy Aurora w naszej działalności.
07.01.2011 r.